Jak uspořádat maturitní ples

Vyvrcholením středoškolského studia a zážitkem na celý život je bezesporu maturitní ples. Jeho uspořádání však není tak snadné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Na některé povinnosti a úskalí vás zde upozorníme.

 

 


 

Sál – výběr a zamluvení sálu nenechávejte na poslední chvíli. Často jsou tyto kulturní prostory zamluveny i rok dopředu. Máte-li možnost výběru, nerozhodujte se jen podle ceny. Zjistěte, jak je to s pořadatelskou službou, úklidem, kapacitou sálu, délkou provozu, …

 

Financování – maturitní ples stojí nemalé peníze. Většinou se musejí studenti složit, někdy také finančně pomůže škola a při troše šikovnosti i sponzoři z řad movitých firem.

 

Propagační materiály – pozvánky, vstupenky, šerpy, trička, si objednejte v místní tiskárně, reklamní agentuře nebo přes internet.

 

Hudba – zajištěním kapely vaše starosti zdaleka nekončí. Seznam písní od kapely je třeba poslat na OSA (ochranný svaz autorský) a uhradit odpovídající poplatek. Zjistěte si, zda má kapela vlastní dostačující ozvučovací aparaturu, nebo zda bude nutno si sehnat externího zvukaře.

 

Tombola – nejde jen o shromáždění atraktivních cen. Konání loterie musíte právně zlegalizovat prostřednictvím nějaké organizace (škola, …) a z výtěžku odvést daně.
Pokuste se, aby bylo množství cen a délka jejich losování přiměřená. Zdlouhavé vyhlašování tomboly zachvěli začne nudit a negativně naruší program.

 

Vstupné – prodej lístků je také třeba nahlásit na finančním úřadě a zdanit. Případné poplatky jsou určeny místní vyhláškou.

 

Moderátor – čím dál častěji přestávají roli moderátora zastávat upovídaní spolužáci a je tato aktivita přenechávána profesionálním moderátorům

 

Záznam – nezapomeňte pozvat profesionálního kameramana a fotografa, ať máte nad čím vzpomínat

 

Program:
- slavnostní nástup (předtančení)
- šerpování
- projev
- dárek pro třídního
- živá hudba
- tombola
- popůlnoční diskotéka s Dj
- překvapení, soutěže
- . . .

 

Pokud si netroufáte na zajištění tolika věcí (autorská práva, účetnictví, daně, hudba, zvuk, moderátor, …) můžete využít pomoci některé z nepřeberného množství agentur, které se organizováním plesů zabývají.

 


Jeden komentář u článku “Jak uspořádat maturitní ples”

  1. FunCity napsal:

    Dobrý den,

    Dovolili jsme si pro studenty připravit obsáhlejší návod, který jim bude nápomocný při organizaci maturitního plesu. Návod postihuje ty nejzásadnější věci a také nabízí podněty k zamyšlení.
    http://www.fun-city.cz/clanky/navod

    S pozdravem D. Rážek, FunCity

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.